Fortolex, Czy działa? Negatywne Opinie, Forum, Apteka, cena, Gdzie Kupić

Fortolex – Powstawanie zwyrodnień zwanych haluksami może dotknąć każdego z nas niezależnie od wieku. W większości przypadków problem jest spowodowany używaniem nieodpowiedniego obuwia lub nieprawidłowym rozłożeniem obciążenia ciała. Najczęściej jednak powodem jest skłonność do dziedziczenia tej przypadłości – problem pojawia się więc samoistnie.

W większości tych przypadków haluksów można się pozbyć jedynie inwazyjną operacją. Jednak odkąd na rynku pojawił się Fortolex, może być bezbolesny i równie skuteczny.

Co to jest paluch koślawy?

Co to jest paluch koślawy ? Paluch koślawy jest najczęstszą deformacją przodostopia i palców. Paluch koślawy ma 23% osób w wieku 18-65 lat i ponad 35% osób powyżej 65 roku życia. Ze względu na zauważalny kształt nazywany jest również guzkiem lub zwojem.

Tutaj duży palec u nogi przesuwa się poza linię i wskazuje na zewnętrzną krawędź stopy. W przypadku palucha koślawego, często bolesna i zapalna, opuchnięta głowa śródstopia w stawie śródstopno-paliczkowym często wybrzusza się, naciskając na but.

W deformacji palucha koślawego duży palec u nogi – prawie zawsze w połączeniu z płaskostopiem – najpierw odchyla się w kierunku zewnętrznej krawędzi stopy. Tak więc w przypadku palucha koślawego ścięgno dużego palca nie biegnie już równolegle do dużego palca i nie jest proste w stawie śródstopno-paliczkowym: Zamiast tego rozwija się odchylenie od normalnego ustawienia dużego palca.

Powoduje to rosnący i zwykle bolesny, zapalny występ w stawie śródstopno-paliczkowym: Jest to wystająca kula palca, która zawsze towarzyszy paluchowi koślawemu.

Sprawdź też: Keramin.

Jakie są rodzaje haluksów?

Najczęściej spotykane są haluksy na dużym palcu. Inne typy obejmują:

  • Wrodzony paluch koślawy: Niektóre dzieci rodzą się z haluksami.
  • Młodzieńczy lub młodzieńczy paluch koślawy: nastolatki i nastolatki w wieku od 10 do 15 lat mogą rozwinąć haluksy.
  • Kostka krawiecka: Nazywana również bunionetą, ta haluksa tworzy się na zewnętrznej podstawie małego (małego) palca.

Co powoduje haluksy?

Nacisk ze sposobu chodzenia (mechanika stopy) lub kształtu stopy (struktura stopy) powoduje, że duży palec u nogi wygina się w kierunku drugiego palca. Haluksy pojawiają się stopniowo w miarę upływu czasu. Stanie przez długi czas i noszenie źle dopasowanych, wąskich butów może pogorszyć ból haluksa, ale nie powoduje problemu.

Jakie są czynniki ryzyka dla haluksów?

Prawdopodobieństwo wystąpienia guzka jest bardziej prawdopodobne, jeśli masz:

Co to jest Fortolex?

Fortolex to krem, które zapobiega zwyrodnienie stawu stopy, potocznie zwane haluksami

Krem jest coraz bardziej doceniany, ponieważ stanowi alternatywę dla bolesnych i wymaga późniejszej rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych. Dzięki jego regularnemu stosowaniu w naturalny sposób możliwe jest przywrócenie prawidłowego układu stopy.

Obecnie Fortolex to jeden z najpopularniejszych na rynku aparatów korygujących haluksy. O jego skuteczności świadczą liczne zalecenia specjalistów zajmujących się dysfunkcjami nóg i stóp.

Dla kogo przeznaczony jest Fortolex

Fortolex przeznaczony jest dla osób, które mają problemy z komfortowym poruszaniem się i zauważają postępujące zmiany w wyglądzie swoich stóp. W przypadku haluksów jest to powstawanie widocznego, zaczerwienionego obrzęku z boku stopy.

Jest to zwyrodnienie stawów wynikające ze zsuwania się palców stóp, zlokalizowane w sklepieniu poprzecznym stopy. Największy palec u nogi stopniowo się odkształca, a następnie tworzy widoczny guzek, który z czasem może rosnąć, jest nadwrażliwy i podatny na wszelkie otarcia. Opisany stan to zapalenie kaletki.

W czym tkwi sekret skuteczności Fortolex?

Tworząc urządzenie do korekcji Fortolex, wzięto pod uwagę przyczyny zmian w układzie stopy oraz stanu zapalnego. Dzięki szczegółowej analizie opracowano innowacyjną technologię, która pozwala na naturalne odtworzenie prawidłowego układu stopy.

Dzięki regularnemu stosowaniu urządzenia korygującego znacznie zmniejsza się stan zapalny i znacznie zmniejsza się obrzęk dzięki poprawie krążenia w miejscu zwyrodnienia. Z czasem problem ustępuje i przywracany jest prawidłowy ruch stopy.

Proces ten jest możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii oraz zastosowaniu odpowiednio dobranych materiałów, z których powstało urządzenie do korekcji Fortolex. Całość doskonale współgra z ruchami stopy, nie powodując dyskomfortu podczas użytkowania. Dzięki Fortolex masa ciała rozkłada się równomiernie, a obszar zwyrodnieniowy ulega stopniowemu rozjaśnieniu. Następnie problem zmniejsza się, aż problem zostanie całkowicie wyeliminowany.

Ponadto podczas zabiegu dochodzi do odpowiedniego wzmocnienia mięśni stopy. Dzięki temu zminimalizowane zostaje ponowne pojawienie się stanu zapalnego. W przeciwieństwie do operacji, podczas tego procesu aktywowane są do pracy mięśnie wcześniej uśpione.

Udowodniono naukowo, że zabieg Fortolex przynosi lepsze efekty niż bolesny zabieg chirurgiczny.

Jakie składniki posiada Fortolex

Fortolex ma w 100% naturalny i opatentowany skład. Sekretną recepturę kremu budują sprawdzeni eksperci w dziedzinie zielarstwa i leczenia chorób stawów. Poniżej znajdziesz listę niektórych najważniejszych składników, które znalazły się w ostatecznej wersji kompleksowego środka.

Składniki Fortolex to:

  • Ginkgo Biloba – jego właściwości przeciwzapalne przywracają optymalny stan zdrowia stawów i kości;
  • Kasztanowiec – ten składnik zwiększa ruchomość, ponieważ wzmacnia tkankę chrzęstną;
  • Mentol – ten składnik likwiduje ból oraz łagodzi sztywność i obrzęk stawów;
  • Kofeina – wspiera wytrzymałość i wytrzymałość fizyczną poprzez nasilenie działania pozostałych zawartych substancji.

Czy korzystanie Fortolex jest naprawdę skuteczne?

O skuteczności aparatu korekcyjnego Fortolex świadczą liczne rekomendacje specjalistów oraz osób, które poddały się leczeniu. W każdym z nich problem haluksów zmniejszył się i nie ujawnił się po zakończeniu kuracji.

U osób narażonych na występowanie omawianej degeneracji zaleca się również profilaktyczne stosowanie urządzenia. Likwidacja haluksów za pomocą Fortolex jest skuteczna, ale wymaga czasu i cierpliwości. W zamian efekty są o wiele bardziej satysfakcjonujące niż w przypadku operacji – która wymaga długiej rehabilitacji i wielokrotnych zmian opatrunków.

Ponadto noszenie urządzenia korekcyjnego jest niezwykle łatwe i niezauważalne podczas codziennych czynności, a nawet podczas aktywności fizycznej. Innowacyjna technologia zapewnia komfort przez cały dzień i noc, bez ryzyka powikłań.

Ponadto czas zabiegu można dostosować do indywidualnych potrzeb poprzez regulację położenia urządzenia korekcyjnego. Kiedy Fortolex trafia na rynek, eliminacja haluksów nie musi oznaczać rezygnacji ze swobody poruszania się i może być dostępna dla każdego.

Czy warto wypróbować Fortolex?

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które boją się inwazyjnego usuwania stanów zapalnych i dlatego nie mają problemu z narastającym bólem. W tej chwili interwencja chirurga jest ostatecznością. Każdy, kto boryka się z problemem haluksami, powinien zdecydować się na korektor Fortolex, który z pewnością przyniesie ulgę i zapobiegnie nawrotom problemu.

jest dietetykiem z 14-letnim doświadczeniem w dziedzinie żywienia i 8-letnimi badaniami w dziedzinie nauk o zdrowiu, na temat których opublikowała liczne artykuły w indeksowanych czasopismach naukowych. Oprócz pracy w zakresie żywienia i badań prowadzi także recenzje leków i suplementów, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem w ocenie tych produktów. Obecnie pracuje jako Konsultant Żywieniowy, gdzie wykorzystuje swoją rozległą wiedzę i umiejętności, doradzając osobom i organizacjom, jak poprawić swoje zdrowie poprzez odżywianie.

Dodaj komentarz