Nautubone – A funksionon? Shqyrtime negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të Blej

Nautubone është një xhel tërësisht natyral për përmirësimin e nyjeve që është i përshtatshëm për përdorim të përditshëm të sigurt. Me siguri është prodhuar nga kompania e përmendur. Zgjidhja për lëvizjen e pakufizuar të kyçeve tashmë ka fituar popullaritet të madh në forumet e internetit në lidhje me lëvizshmërinë e kockave dhe kyçeve. Shumica e përvojave dhe opinioneve të disponueshme të përdoruesve të forumit janë pozitive. Nuk ka ankesa për shfaqjen e efekteve anësore negative dhe reaksioneve alergjike në dëshmi. Ajo që klientët nga Evropa dhe Kroacia pëlqejnë më shumë për produktin është ndjenja e një ndjenje të ngrohtë dhe qetësuese. Menjëherë pas përdorimit, ajo përhapet në sipërfaqen e lëkurës.

Këshilla të thjeshta për të mbajtur nyjet tuaja të shëndetshme

Për të ruajtur ose përmirësuar shëndetin e kyçeve, ushtrimi është thelbësor. Por çfarë mund të bëni tjetër? Këtu janë disa këshilla të thjeshta për të mbajtur nyjet tuaja në formë të mirë.

Nautubone

Mos u ndal

Shumë njerëz me artrit i rezistojnë aktivitetit të rregullt fizik ose ushtrimeve, sepse kanë frikë se kjo do të rrisë dhimbjen ose do të dëmtojë më tej nyjet e tyre. Trupi supozohet të lëvizë; nyjet tona lejojnë lëvizjen.

Në fakt, lëvizja redukton ngurtësimin e kyçeve , zvogëlon dhimbjen e kyçeve, forcon muskujt që rrethojnë nyjet dhe na ndihmon të mbajmë një peshë të shëndetshme. Përfitimet janë reale, ndaj lëvizni!

Mbroni kyçet tuaja

Mbrojtja e kyçeve është e rëndësishme për të gjithë, veçanërisht ata me artrit . Qëllimi i parimeve të mbrojtjes së kyçeve është të zvogëlojë dhimbjen dhe të zvogëlojë stresin në nyje.

Mos harroni të:

 • Kushtojini vëmendje sinjaleve të dhimbjes.
 • Shmangni aktivitetet që tendosin nyjet ose rrisin dhimbjen.
 • Kushtojini vëmendje mekanikës së duhur të trupit.
 • Balanconi aktivitetin dhe pushimin; mos i teproni me gjërat .
 • Kontrolloni mjetet ndihmëse ose lëvizëse të disponueshme.
 • Mbani një peshë të shëndetshme.

Mbani peshën tuaj ideale

Për një shëndet optimal të kyçeve, është thelbësore të ruani një peshë trupore ideale. Mbajtja e peshës së tepërt ngarkon nyjet tona, veçanërisht nyjet që mbajnë peshë. Studimet kanë treguar se humbja e peshës redukton ndjeshëm dhimbjen, funksionin dhe ngurtësimin e gjurit të lidhur me osteoartritin e gjurit.

Bëni ushtrime me ndikim të ulët

Përfitimet e dëshiruara të aktivitetit të rregullt fizik dhe ushtrimeve mund të arrihen me ushtrime me ndikim të ulët – lloje më të buta ushtrimesh që minimizojnë stresin në nyjet tuaja gjatë stërvitjeve intensive.

Sipas Fondacionit të Artritit , ushtrimet me ndikim të ulët që janë më të lehta në nyje përfshijnë sportet ujore si noti, sportet sociale si golfi, si dhe ecjen dhe çiklizmin.

Forconi muskujt tuaj

Muskujt që mbështesin nyjet tona duhet të jenë sa më të fortë që të jetë e mundur. Ju mund të punoni në ruajtjen ose përmirësimin e forcës së muskujve duke bërë ushtrime forcuese.

Trajnimi i forcës përdoret shpesh si pjesë e një regjimi forcues. Shikoni ritmin e stërvitjeve tuaja dhe mos e teproni. Me stërvitjen e duhur të forcës, ju do të rrisni stabilitetin e kyçeve duke reduktuar dhimbjen.

Nautubone

Hani një dietë anti-inflamatore

Reduktimi i inflamacionit është pjesë e mbajtjes nën kontroll të simptomave të artritit dhe përmirësimit të shëndetit të përgjithshëm të kyçeve. Një dietë anti-inflamatore përfshin shmangien e ushqimeve që rrisin inflamacionin ndërsa përfshin më shumë ushqime që reduktojnë inflamacionin. Shumë burime sugjerojnë se dieta mesdhetare është një mënyrë e mirë për të mbajtur nën kontroll inflamacionin.

Jepini përparësi vitaminës D dhe kalciumit

Vitamina D dhe kalciumi janë dy lëndë ushqyese thelbësore për kocka të shëndetshme. Vitamina D në fakt është e nevojshme për përthithjen e kalciumit. Ju mund të merrni vitaminë D përmes ekspozimit në diell, dietës ose suplementeve.

Shumë njerëz kanë nevojë për suplement. Një profesionist i kujdesit shëndetësor mund të urdhërojë një test gjaku për të përcaktuar nëse keni mungesë të vitaminës D. Nivelet e ulëta të kalciumit shoqërohen me ulje të densitetit të kockave dhe rritje të rrezikut për fraktura.

Xhel Nautubone – çfarë është? Si funksionon?

Xhel Nautubone ka një efekt të fortë dhe efektiv në dhimbjet e kyçeve dhe ka një përbërje krejtësisht natyrale.

Ilaçi u siguron indeve substanca të nevojshme për të ruajtur shëndetin.

Falë kombinimit të përbërësve dhe përbërësve natyralë, produkti vepron në fokusin inflamator, duke neutralizuar efektet e tij. Përbërësit Nautubone tregojnë aktivitet maksimal dhe veprojnë menjëherë në indet e brendshme të kyçit, duke parandaluar proceset shkatërruese në kërc dhe indin kockor.

NAUTUBONE për nyje është një pomadë intensive e përbërë nga një kompleks natyral përbërësish të fortë dhe të sigurt. Falë sasisë së madhe të përbërjes, Nautubone i tejkalon qartë konkurrentët e saj. Përbërësit aktivë kanë një efekt depërtues që funksionon më saktë në ligamentet dhe tendinat.

Shiko Hondrostrong .

Si të përdorni xhelin e nyjeve Nautubone? Udhëzim

Pajtueshmëria me udhëzimet për përdorim është thelbësore për përdorimin e sigurt të produktit. Udhëzimi dhe manuali i Nautubone Unconstrained Joint Flexibility Gel do t’i ndihmojnë përdoruesit ta përdorin atë në mënyrë të sigurt. Duhet të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë nga rrezet e diellit direkte.

Si të përdorni pomadën Nautubone:

 1. Përdoreni deri në 4 herë në ditë në lëkurë të pastruar dhe të tharë më parë.
 2. Masazhoni butësisht xhelin me lëvizje masazhuese rrethore të duarve tuaja.
 3. Përsëriteni çdo ditë për 28 ditë kalendarike.

Përbërja e xhelit Nautubone

Çdo përbërës në formulën e xhelit Nautubone është me origjinë organike. Kushtet e rritjes janë afër kushteve natyrore të bimëve dhe bimëve. Ato janë hipoalergjike dhe mund të përdoren nga kushdo. Vetëm gratë shtatzëna dhe ato në laktacion duhet të marrin masa paraprake shtesë dhe të konsultohen paraprakisht me një mjek.

Përbërësit kryesorë të xhelit të nyjeve Nautubone janë:

 • Comfrey (Symphytum officinale): Një agjent i fuqishëm antibakterial dhe anti-inflamator. Rrit nivelin mesatar të lëvizshmërisë dhe fleksibilitetit të kyçeve.
 • Geranium aromatik (Pelargonium graveolens): Krijon një ndjenjë ngrohtësie dhe rehatie në vendin e aplikimit.
 • Ekstrakti i trëndafilit: pastron lëkurën dhe poret. I jep sipërfaqes së dermës një aromë të këndshme.
 • Ekstrakt i sherebelës Clary (Pelargonium graveolens): Zakonisht përdoret për të lehtësuar dhimbjet dhe ngërçet e kyçeve.
 • Ekstrakti i kamomilit (Anthemis nobilis): Një agjent i shkëlqyer qetësues me veti antibakteriale.
Nautubone

Forumi Nautubon

Përvojat e klientëve, dëshmitë dhe vlerësimet në forumin e lëvizshmërisë në internet janë pozitive. Nga përvoja, nuk ka ankesa për shfaqjen e efekteve anësore të pakëndshme. Përdoruesit raportojnë ndryshime të mira në lëvizshmërinë e tyre. Askush nuk raportoi kundërindikacione negative, të tilla si skuqje dhe alergji, efekte anësore. Shumica ndjenë një ndjesi qetësuese në vendin e aplikimit, duke u dhënë atyre më shumë liri lëvizjeje.

Ne do të vazhdojmë të monitorojmë forumet e Nautubo për të parë nëse ka ndonjë përvojë negative për të përditësuar këtë pjesë të rishikimit tonë.

Këtu janë përfitimet kryesore të xhelit Nautubone, sipas përvojave të klientëve:

 • Përmirësimi i lëvizshmërisë dhe fleksibilitetit të nyjeve;
 • Një ndjenjë më e plotë e lëvizjes së pakufizuar;
 • Formula natyrale pa efekte anësore të njohura;
 • Dorëzimi i shpejtë dhe i lehtë;
 • Çmimi i përshtatshëm për xhepin në faqen zyrtare të xhelit të Nautubone;

Çmimi i xhelit Nautubone

Prodhuesi këshillon klientët që duan të blejnë xhel Nautubone për të përmirësuar lëvizshmërinë e kyçeve për të bërë porositë e tyre përmes faqes zyrtare të internetit . Faqja e licencuar ofron çmimin më të mirë të Nautubone dhe akses në promovimet e rregullta. Çmimi i xhelit nuk ndryshon në varësi të vendit të shpërndarjes. Shuma e saj thjesht konvertohet që të përputhet me llojin e monedhës tuaj vendase.

Këtu janë 3 hapa të thjeshtë për të porositur:

 1. Futni emrin dhe numrin aktual të telefonit në formularin online në faqen zyrtare të internetit
 2. Përgjigjuni telefonit nga një përfaqësues i kompanisë së shpërndarjes dhe jepni detajet e dorëzimit
 3. Blini Nautubones, paguani me para në dorë dhe shijoni lëvizshmëri më të madhe të përbashkët!

Leave a Comment