Koktej Choco Lite - Si funksionon? Shqyrtime, Forum, Çmimi, Farmaci, Mashtrim?

Koktej Choco Lite – Si funksionon? Shqyrtime, Forum, Çmimi, Farmaci, Mashtrim?

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Shumë njerëz janë mbipeshë dhe ëndërrojnë të humbin peshë për të rikthyer figurën e tyre normale. Dietat rigoroze dhe ushtrimet e forta jo gjithmonë japin rezultate pozitive dhe mund të shkaktojnë dëme të mëdha në shëndetin tuaj. Prandaj, është më e lehtë dhe më e sigurt për të marrë rrugën duke përdorur kompleksin unik Choco Lite .

Përfitimet shëndetësore të çokollatës

Herën tjetër që do të hani një copë çokollatë, mund të mos keni nevojë të ndiheni aq fajtorë për këtë. Pavarësisht reputacionit të dobët për shtimin në peshë, ka një sërë përfitimesh shëndetësore që lidhen me këtë trajtim të shijshëm.

Çokollata është bërë nga farat tropikale të pemës së kakaos Theobroma. Zbatimi i tij më i hershëm daton në qytetërimin Olmec në Mesoamerikë.

Pas zbulimit evropian të Amerikës, çokollata u bë shumë e njohur në mbarë botën dhe kërkesa e saj shpërtheu.

Që atëherë, çokollata është bërë një ushqim popullor që shijohet nga miliona çdo ditë falë shijes së saj unike, të pasur dhe të ëmbël.

СhocoLite

Por çfarë efekti ka ngrënia e çokollatës në shëndetin tonë?

Çokollata merr shumë shtypje të keqe për shkak të përmbajtjes së lartë të yndyrës dhe sheqerit. Konsumimi i tij lidhet me aknet , obezitetin , hipertensionin , sëmundjet koronare të zemrës dhe diabetin.

Megjithatë, sipas rishikimeve të përfitimeve shëndetësore të çokollatës të publikuara në revistën mjekësore holandeze , ky nuk është i gjithë lajmi i keq.

Autorët theksojnë zbulimin se kakao, një përbërës kyç në çokollatë, përmban komponime fenolike biologjikisht aktive.

Kjo ndryshoi perceptimin e njerëzve për çokollatën dhe stimuloi kërkimin se si mund të ndikojë në plakje dhe kushte të tilla si stresi oksidativ, rregullimi i presionit të gjakut dhe ateroskleroza .

Potenciali antioksidant i çokollatës mund të ketë një sërë përfitimesh shëndetësore. Sa më e lartë të jetë përmbajtja e kakaos, si tek çokollata e zezë, aq më shumë përfitime. Çokollata e zezë gjithashtu mund të përmbajë më pak yndyrë dhe sheqer, por është e rëndësishme të kontrolloni etiketën.

Ngrënia e çokollatës mund të ketë përfitimet e mëposhtme:

 • uljen e kolesterolit
 • parandalimi i rënies njohëse
 • duke reduktuar rrezikun e problemeve kardiovaskulare

Duhet të theksohet se përfitimet e mundshme shëndetësore të renditura më poshtë vijnë nga studime të vetme. Nevojiten më shumë kërkime për të konfirmuar se ngrënia e çokollatës mund të përmirësojë vërtet shëndetin e njerëzve.

Plus, çokollata nuk përmban vetëm kakao. Merrni parasysh përfitimet dhe rreziqet e përbërësve të tjerë si sheqeri dhe yndyra.

E vërteta rreth Choco Lite – A funksionon vërtet?

Falë formulës së re origjinale, ju mund të humbni peshë shpejt pa asnjë pasojë shëndetësore apo reagim negativ. Kjo pije përmban vetëm substanca organike, duke ushqyer trupin me vitamina të shëndetshme. Falë koktejit Choco Lite , ju mund të shpejtoni metabolizmin, të përmirësoni tretjen dhe punën e sistemit nervor.

Pija dietike ChocoLite është një ndihmë e madhe për të rifituar një figurë të hollë dhe joshëse pa asnjë përpjekje shtesë. Me kompleksin e ri, ju mund të shijoni humbjen e peshës pa dieta të dëmshme dhe pa iu drejtuar stërvitjeve rraskapitëse në palestër.

Përveç kësaj, falë formulës unike, është e mundur të lehtësoni dhimbjet e kokës, të rrisni vigjilencën mendore dhe të rrisni efikasitetin. Choco Lite lufton celulitin dhe rinovon trupin. Pas dobësimit, lëkura nuk do të ulet dhe nuk do të zbehet. Ju mund të humbni 15-20 kilogramë në një kurs.

Përparësitë kryesore të Choco Lite : çmim i përballueshëm, shije e këndshme, efikasitet i lartë dhe siguri e plotë. Por nuk është gjithçka:

 1. Redukton shpejt peshën.
 2. Ajo detoksifikon trupin nga toksinat e dëmshme.
 3. Ndihmon në përmirësimin e funksionimit të trurit, zemrës dhe enëve të gjakut.
 4. Ngadalëson procesin e plakjes së trupit.
 5. Vret ndjenjën e urisë.
 6. Redukton oreksin.
 7. Rritni imunitetin tuaj.
 8. Ai jep energji dhe forcë.
 9. Ndihmon për të hequr qafe yndyrën në vendet e vështira për t’u arritur.
 10. Të bën të ndihesh më mirë.
 11. Nuk përmban aditivë sintetikë ose kimikë.
 12. Ka certifikate cilesie.

Pas trajtimit të plotë, i cili zgjat vetëm 30 ditë, mund të harroni peshën e tepërt dhe të dobësoni trupin tuaj.

СhocoLite

Kundërindikimet e Choco Lite

Kokteji Choco Lite mund të konsumohet çdo ditë në çdo moshë, nuk ka efekte anësore dhe mund të konsumohet edhe nga meshkujt . Produkti nuk krijon varësi, nuk shkakton reaksione alergjike, skuqje dhe inflamacione të lëkurës. Kundërindikimet e vetme për përdorimin e ChocoLite janë: shtatzënia, ushqyerja me gji dhe intoleranca individuale ndaj çdo përbërësi.

Përbërësit e produktit Choco Lite

Përbërja e Choco Lite është jashtëzakonisht natyrale, produkti përbëhet nga përbërësit e mëposhtëm:

 • Kakao është një burim natyral i antioksidantëve; përmban vitamina PP, A, B, E, kalcium, hekur, magnez, kalium, fosfor dhe natrium, dhe mbështet prodhimin e hormonit të dobishëm serotonin, dhe i jep trupit energji dhe vitalitet;
 • Krundet – përmbajnë shumë fibra, të cilat mund të normalizojnë mikroflorën e zorrëve, të ulin kolesterolin dhe sheqerin në gjak, të largojnë peshën e tepërt;
 • hikërror – largon lëngun e tepërt nga trupi, normalizon tretjen dhe zgjat ndjenjën e ngopjes;
 • Alga Spirulina – përmban shumë proteina, vitamina A, B, C dhe E, si dhe kalium, kalcium, magnez, hekur, zink dhe fosfor;
 • Bizelet – përmbajnë aminoacide që nxisin humbjen e shpejtë të yndyrës në trup;
 • Ekstrakti i orizit kafe – zbërthen në mënyrë efektive yndyrën, zvogëlon oreksin dhe nuk ju bën të keni dëshirë për ëmbëlsirat.

Falë përbërjes së zgjedhur siç duhet, jo vetëm që mund të humbasë kilogramët e panevojshëm, por edhe të përmirësojë shëndetin e tyre.

Si përdoret Choco Lite?

Shumë njerëz kanë pyetje se si të marrin Choco Lite , sepse pija duhet të përgatitet. Mënyra e përdorimit është shumë e thjeshtë. Kjo përshkruhet në manualin e përdorimit të Choco Lite:

 1. Çokollata duhet të shpërndahet në ujë të zier, duke marrë parasysh përmasat e mëposhtme – 3 lugë (14 gram) pluhur për 1 gotë.
 2. Më pas përzieni lëngun mirë me një lugë dhe lëreni koktejin të piqet për rreth 30 minuta.
 3. Nuk mund të pini më shumë se 3 gota nga kjo pije aromatike në ditë.

Është më mirë ta konsumoni këtë shake me çokollatë menjëherë pas ngrënies. Mos e pini pijen gjatë natës, përndryshe mund të përjetoni pagjumësi.

СhocoLite

Koktej Сhoco lite shqyrtim dhe opinione – forum

Bazuar në shumë vlerësime dhe opinione pozitive , mund të konkludojmë se produkti funksionon vërtet. Gratë shkruajnë se rezultatet e Choco Lite janë reale, falë këtij produkti mund të shpëtoni nga kilogramët e panevojshëm dhe ta ktheni figurën në normale brenda një muaji. Tani mund të gjeni shumë komente të mira në lidhje me këtë ilaç në internet, këtu janë disa prej tyre:

Prej kohësh kam dashur të humb peshë, e kam torturuar veten me dieta të rrepta dhe ushtrime të forta, por kam humbur vetëm 3 kg në gjashtë muaj. Vendosa të përpiqem të shpëtoj nga pesha e tepërt duke marrë këtë produkt të ri Choco Lite. E kam marrë dy herë në ditë, në mëngjes dhe pasdite, për 30 ditë. Rezultatet ishin të menjëhershme, pas 3 javësh shtova në peshë dhe zbulova se humba 11 kg. Depozitat e yndyrës janë zhdukur dhe beli im po shfaqet. Unë rekomandoj Choco Lite për të gjithë, nuk ka efekte anësore

A është Choco Lite një mashtrim? Reagime dhe komente reale negative?

Disa klientë janë të shqetësuar për blerjen e këtij produkti për faktin se ai nuk shitet në barnatore. Megjithatë, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, sepse Choco Lite është një produkt i certifikuar që plotëson të gjitha kërkesat dhe rregulloret e vendosura .

Sigurisht, ka edhe vlerësime negative. Sidoqoftë, reagimet negative për Choco Lite nga blerësit janë për shkak të faktit se njerëzit nuk i lexojnë me kujdes udhëzimet për përdorimin e drogës, ose blejnë mashtrime në burime të palëve të treta.

СhocoLite

Çmimi Сhoco Lite – si të porosisni një dërgesë?

Për të porositur Chocolite përmes faqes zyrtare të internetit, ju lutemi plotësoni formularin e aplikimit me detajet e mëposhtme:

 1. Emri.
 2. Numrin e telefonit celular.

Pas kësaj, menaxheri do t’ju kontaktojë dhe do të bëjë porosinë, duke ju dhënë të gjitha detajet. Pagesa mund të bëhet vetëm kur të merrni paketën me tronditje. Çmimi për dobësim Choco Lite është deklaruar në faqen zyrtare dhe është ulur me 50%. Pra, mos e humbisni mundësinë tuaj.

Website | + posts

jest dietetykiem z 14-letnim doświadczeniem w dziedzinie żywienia i 8-letnimi badaniami w dziedzinie nauk o zdrowiu, na temat których opublikowała liczne artykuły w indeksowanych czasopismach naukowych. Oprócz pracy w zakresie żywienia i badań prowadzi także recenzje leków i suplementów, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem w ocenie tych produktów. Obecnie pracuje jako Konsultant Żywieniowy, gdzie wykorzystuje swoją rozległą wiedzę i umiejętności, doradzając osobom i organizacjom, jak poprawić swoje zdrowie poprzez odżywianie.

Leave a Comment