Cardiline капсули - негативни критики, форум, цена, аптека, каде да се купи

Cardiline капсули – негативни критики, форум, цена, аптека, каде да се купи

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Cardiline е дел од додатоците во исхраната кои благодарение на својата природна внатрешна формула може да се купат без рецепт како поддршка за процесите поврзани со крвниот притисок и главните функции на организмот. Капсулите содржат: корен од коприва, тиамин, корен од валеријана, адермин, кобаламин, рибофлавин и листови од глог.

Придобивките од коприва

Обичната коприва ( Urtica dioica ) е главен производ во хербалната медицина уште од античко време.

Старите Египќани ја користеле копривата за лекување на артритис и болки во грбот, додека римските војници ја триеле за да се загрее ( 1 ).

Неговото научно име, Urtica dioica , доаѓа од латинскиот збор uro , што значи „да гори“, бидејќи неговите лисја можат да предизвикаат привремено чувство на печење при контакт.

Листовите имаат структура слична на влакна што ќе штипкаат, а исто така предизвикуваат чешање, црвенило и оток ( 2 ).

Меѓутоа, откако ќе се преработи во додаток, ќе се исуши, ќе се суши во замрзнување или ќе се готви, копривата може безбедно да се конзумира. Истражувањето го поврзува ова со голем број потенцијални здравствени придобивки.

Кардилин

Копривата може да го намали крвниот притисок

Околу една третина од возрасните Американци имаат висок крвен притисок.

Високиот крвен притисок е главна здравствена грижа бидејќи ве става на ризик од срцеви заболувања и мозочни удари кои се една од водечките причини за смрт во светот ( 20 ).

Копривата традиционално се користи за лекување на висок крвен притисок ( 21 ).

Студиите на животни и епрувета покажуваат дека може да помогне во намалување на крвниот притисок на неколку начини.

Прво, може да го стимулира производството на азотен оксид , кој има вазодилатационен ефект. Вазодилататорите ги релаксираат мускулите на крвните садови, помагајќи им да се шират ( 21 , 22 ).

Покрај тоа, копривата содржи соединенија кои можат да дејствуваат како блокатори на калциумовите канали кои го релаксираат срцето со намалување на силата на контракции ( 21 , 23 ).

Во студиите на животни, се покажа дека копривата го намалува крвниот притисок додека ја зголемува антиоксидантната одбрана на срцето ( 24 , 25 ).

Сепак, ефектот на копривата врз човечкиот крвен притисок сè уште е нејасен. Потребни се дополнителни човечки студии пред да се дадат препораки.

Што е CardliLine

Cardiline и се чини дека може природно да ја поддржи благосостојбата на различни функции поврзани со телото, вклучително и вредностите на крвниот притисок. Но, што значи тоа и како треба да се користи? Како прво , Cardiline е додаток во исхраната кој може да се купи во капсули, кој секогаш мора да биде придружен со потреба од следење на балансиран план за оброци, здрав начин на живот и какви било препораки или планови за лекување препорачани од вашиот лекар.

Земањето може да помогне во нормализирање на крвниот притисок, но дали е навистина безбедно и ефикасно? Каде можете да го купите и како да стигнете до официјалната веб-страница на производителот? Прочитајте за детален поглед на секој детал!

Cardiline: за што е тоа

Cardiline може да го користат сите купувачи кои бараат додаток во исхраната со природна внатрешна формула, поддржувајќи ја благосостојбата на телото и вредностите на крвниот притисок. Производот, достапен на пазарот за продажба, содржи 20 капсули прикачени на секое пакување.

Зголемувањето на крвниот притисок може да го изложи телото на различни опасности, но честопати се покажува како причина за нездрави навики во исхраната. За скриени патологии како што е хипертензијата за која е потребен соодветен план за лекување, може да се преземат некои мерки на претпазливост со ограничување на внесот на сол со оброците, секојдневната физичка активност, здравиот начин на живот и земање додатоци во исхраната како што е Cardiline.

Благодарение на додатокот Cardiline , тој ќе може да донесе голем број можни придобивки, кои првенствено се должат на изборот на поединечни внатрешни активни состојки, избрани со големо внимание од производителот врз основа на истражувања и тестови направени во лабораторија. .

Кои се предностите на капсулите Cardiline ?

Додатокот во исхраната Cardiline може да помогне во поддршката на здравјето на крвниот притисок доколку е вклучен во пондериран дневен план кој вклучува потреба од здрав начин на живот и исхрана, какви било медицински совети и вежбање. Внатрешната формула која го исклучува додавањето на штетни и агресивни материи може да помогне:

 • главните функции на телото
 • вредности на крвниот притисок
 • циркулација
 • ЛДЛ холестерол
 • ноќен одмор
 • психофизичка благосостојба
Кардилин

Внатрешна формула: список на активни состојки

Cardiline го заснова својот комерцијален успех на внатрешен препарат од природно потекло , затоа додатокот може да се купи без рецепт. Избраните активни состојки создаваат синергија способна да донесе различни корисни својства. Капсулите се развиваат со следниве состојки:

 • Корен од коприва и корен од валеријана: И двете можат да помогнат во нормализирање на крвниот притисок, вкупниот холестерол и ЛДЛ холестеролот, подобрување на благосостојбата на главните функции на телото и кардиоваскуларните и циркулаторните процеси.
 • Тиамин : Може да донесе можни корисни својства во областа на метаболичките процеси поврзани со јаглехидрати, липиди и асимилација на хранливи материи.
 • Лисја од глог : може да придонесе за подобрување на процесите поврзани со циркулацијата и крвните садови.
 • Адермин и Кобаламин: и двете можат да придонесат за природно зајакнување на имунолошката одбрана, за нормализирање на процесите поврзани со производството на црвени крвни зрнца.
 • Рибофлавин : може да се покаже како важна помош при контрастниот оксидативен стрес, периодите на висока анксиозност и исцрпеност.

Официјална дневна доза

Додатоци во исхраната како Cardiline секогаш треба да се земаат според препораките за дозирање издадени од производителот. Не секогаш се препорачува предозирање, капсулите во никој случај не треба да ги заменат медицинските рецепти и главните оброци во денот и треба да се земаат како што е предложено подолу:

 • 1 капсула наутро до 1 вечер пред јадење
 • додадете чаша вода за пиење

Мислења и критики објавени од купувачите на интернет

Многу купувачи кои се потпираа на земање капсули Cardiline избраа да ги објавуваат своите мислења и критики на различни форуми достапни на Интернет. Подолу можете да прочитате дел од индивидуалните искуства, повеќето среќни и позитивни:

„Мојата неурамнотежена исхрана не помогна во одржувањето на мојот крвен притисок. За да не ризикувам да ми се влоши здравјето, го искористив советот за исхрана на лекар и купив и Cardiline, кој се покажа како одличен додаток во исхраната!“

„Во семејството има многу случаи на висок крвен притисок, па решив да следам поздрав начин на живот и правилен план на оброци. Како дел од мојот медицински совет, го купив и додатокот во исхраната Cardiline, кој ми помага да ја поддржам благосостојбата на моето тело“.

Кардилин

Несакани ефекти: кога не треба да го земате?

Cardiline не содржи агресивни и потенцијално штетни материи. Сепак, капсулите не треба да се земаат во случај на алергија на активните состојки на внатрешниот препарат, патологија, земање лекови и бременост без претходно да се подложи на препаратот на внимателен медицински надзор.

Cardiline: купување, официјална веб-страница и цена

Додатокот во исхраната Cardiline може да се купи само на официјалната веб-страница на производителот, од каде што можете да пристапите до посветениот модул. Капсулите моментално се покриени со поволна промотивна понуда:

 • Cardiline за 50% од цената
Website | + posts

jest dietetykiem z 14-letnim doświadczeniem w dziedzinie żywienia i 8-letnimi badaniami w dziedzinie nauk o zdrowiu, na temat których opublikowała liczne artykuły w indeksowanych czasopismach naukowych. Oprócz pracy w zakresie żywienia i badań prowadzi także recenzje leków i suplementów, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem w ocenie tych produktów. Obecnie pracuje jako Konsultant Żywieniowy, gdzie wykorzystuje swoją rozległą wiedzę i umiejętności, doradzając osobom i organizacjom, jak poprawić swoje zdrowie poprzez odżywianie.

Leave a Comment