BrainPlus IQ – Czy działa? Negatywne Opinie, Forum, Apteka, Cena, Gdzie Kupić

BrainPlus IQ to pomoc nootropowa, która ma na celu poprawę sprawności umysłowej użytkowników. Jest to potężna pomoc pamięciowa, która pomaga w uczeniu się, przechowywaniu informacji i wyszukiwaniu informacji, a także ma znaczące korzyści dla ich poziomu skupienia i koncentracji uwagi.

Uważa się, że BrainPlus IQ przynosi korzyści mózgowi zarówno pod względem chemicznym, jak i fizjologicznym. Wykazano, że ich składniki pomagają poprawić ścieżki nerwowe w mózgu, zapewniając jednocześnie paliwo potrzebne do optymalnego funkcjonowania mózgu.

Ich reklama sugeruje, że jest to jeden z najlepszych środków zwiększających wydajność umysłową na rynku, więc nasz zespół recenzentów zagłębił się w BrainPlus IQ , ich składniki, ich producentów i reakcje ich byłych klientów, aby sprawdzić, czy rzeczywisty produkt może dorównać jego znacznemu szumowi. 

>>>>-50% Cena – Oficjalna Strona<<<<

Co to jest nootrop?

Prawdopodobnie słyszałeś ostatnio dużo o określeniu „nootropowy”. To obecnie modne słowo. Ale co to oznacza? Według słownika Merriam Webster , nootrop to substancja, która poprawia funkcje poznawcze i pamięć oraz ułatwia uczenie się .

Słowniki slangu błędnie nazywają je „inteligentnymi narkotykami”.

>>>>-50% Cena – Oficjalna Strona<<<<

Słowo nootrop wywodzi się z dwóch greckich słów: „nous”, co oznacza umysł i „ tropein”, co oznacza zginać się lub obracać.

Chociaż termin nootropowy pierwotnie odnosił się do syntetycznych substancji, które miały rzekomo zwiększać zdolności umysłowe, termin ten jest obecnie używany szerzej w odniesieniu do wszystkiego, co wspiera funkcje poznawcze – w tym składników odżywczych i roślinnych w suplementach diety.

Mała lekcja historii

Chociaż termin „ nootropowy ” stał się modnym terminem, nie jest nowy. W rzeczywistości został wymyślony przez rumuńskiego chemika i psychologa, dr Corneliu Giurgeę, kilkadziesiąt lat temu – gdzieś w połowie lat sześćdziesiątych lub na początku siedemdziesiątych. Historia mówi, że próbował wynaleźć pigułkę nasenną i zamiast tego skończył z substancją, którą nazwał nootropem – piracetamem.

Dr Guirgea nakreślił kilka specyficznych warunków dla czegoś, co można nazwać nootropem. Trzeba było:

 1. Popraw pamięć
 2. Popraw zachowanie w niesprzyjających warunkach
 3. Chroń mózg przed uszkodzeniem za pomocą środków fizycznych lub chemicznych
 4. Poprawa tonicznych mechanizmów kontroli korowej/podkorowej
 5. Wykazać niską toksyczność i profil skutków ubocznych

Chociaż nadejście współczesnych nootropów datuje się zaledwie 50 lat wstecz, istnieją dowody na to, że rośliny używane do wpływania na nastrój i funkcje poznawcze, takie jak liście miłorzębu i koki, sięgają ponad 10 000 lat temu.

Użycie miłorzębu może nawet sięgać dalej, ponieważ drzewa miłorzębu są najstarszymi żyjącymi drzewami na Ziemi, których historia sięga 250 milionów lat.

>>>>-50% Cena – Oficjalna Strona<<<<

SKŁADNIKI I SKUTKI UBOCZNE BrainPlus IQ

Ginkgo Biloba: Jeden z najbardziej znanych ziołowych suplementów nootropowych na świecie. Ginkgo biloba jest znany ze swojej zdolności do poprawy funkcji pamięci, szybkości myślenia i koncentracji uwagi.

Wykazano również, że pomaga poprawić krążenie, a wiele z jego zalet jest wzmocnionych przez zwiększony przepływ krwi do mózgu. Wykazano również, że miłorząb ma wiele zastosowań medycznych i jest pomocny w leczeniu:

 • Lęk
 • Demencja
 • Jaskra
 • Choroba naczyń obwodowych
 • Zespół napięcia przedmiesiączkowego
 • Schizofrenia

Ziele dziurawca: Zioło znane pod naukową nazwą Hypericum perforatum. Najczęstszym zastosowaniem dziurawca jest jako środek przeciwdepresyjny, jednak wykazał on również pewną użyteczność jako środek wspomagający neuroprzekaźnictwo.

Ziele dziurawca zawiera zarówno hipercynę, jak i hiperforynę, dwie aktywne substancje chemiczne, które pomagają aktywować kanały jonowe, którymi przemieszczają się impulsy nerwowe. Może pomóc w poprawie funkcji dopaminy, serotoniny i adrenaliny w mózgu, co może znacznie poprawić nastrój i subiektywne samopoczucie. Może również pomóc w leczeniu:

 • Zaburzenie somatyzacyjne
 • Rany
 • Opryszczka
 • Migreny
 • Nerwica natręctw
 • Łuszczyca plackowata

>>>>-50% Cena – Oficjalna Strona<<<<

Glutamina

Glutamina: najobficiej występujący wolny aminokwas w ludzkim ciele. Jest wytwarzany naturalnie i odgrywa rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego, trawieniu, reakcjach na stres i zdrowiu komórkowym.

Glutamina wpływa również na poziom cukru we krwi, poziom kreatyny i przetwarzanie amoniaku. Uważa się również, że pomaga poprawić wyniki sportowe i zdolność wysiłkową.

Glutamina jest przydatna jako pomoc nootropowa ze względu na jej zdolność do utrzymania neuroprzekaźników glutaminianu i GABA. Są to dwa główne neuroprzekaźniki odpowiedzialne za uczenie się i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pamięci.

Fosfatydyloseryna: Fosfolipid pochodzący z aminokwasów, który odgrywa rolę w funkcjonowaniu tkanki komórkowej organizmu, szczególnie w mózgu. Badania wykazały, że fosfatydyloseryna jest przydatna do poprawy funkcji poznawczych, koncentracji uwagi i pamięci, a także pomaga zapobiegać spadkowi wydajności poznawczej, który pojawia się wraz z wiekiem.

Wykazano, że fosfatydyloseryna jest skuteczna w pomaganiu osobom z ADD w skupieniu się przez dłuższy czas. Uważa się również, że jest prekursorem choliny, która jest kolejnym kluczowym neuroprzekaźnikiem.

Wykazano również, że pomaga w funkcjonowaniu umysłowym mózgu w sytuacjach stresowych, co doprowadziło również do poprawy wydajności w sytuacjach testowych. Fosfatydyloseryna jest bezpieczna dla zdecydowanej większości użytkowników, zwłaszcza że nie jest już pozyskiwana od zwierząt, ale wytwarzana w sterylnych warunkach.

>>>>-50% Cena – Oficjalna Strona<<<<

Acetyl-L-Karnityna: Aminokwas, który jest częścią procesu produkcji energii w organizmie. Jest również stosowany w celu zwiększenia funkcji mitochondriów w komórkach organizmu. Może również pomóc w spalaniu tłuszczu, ciśnieniu krwi i zdrowiu serca.

Karnityna zwiększa przepływ krwi do mózgu, co korzystnie wpływa na funkcje poznawcze i długoterminowe zdrowie psychiczne. Może również zwiększyć czujność i czas reakcji, a także przeciwdziałać negatywnym skutkom psychicznym zmęczenia. Wiele badań wykazało, że L-karnityna zwiększyła szybkość uczenia się i czas retencji, a także pomaga chronić przed skutkami degradacji funkcji poznawczych.

Bacopa Monnieri

Bacopa Monnieri: Jedno z najsilniejszych ziół do stosowania w suplementach nootropowych znanych obecnie nauce. Bacopa wykazała szereg korzystnych efektów dla użytkowników, którzy regularnie ją przyjmują, w tym odrost tkanek w mózgu.

Dendryty to końce neuronów i punkt wyjścia dla impulsów nerwowych przemieszczających się przez mózg. Im dłuższe są dendryty, tym łatwiej jest przekazywać myśli.

Wykazano klinicznie, że Bacopa poprawia funkcję pamięci i rozpiętość uwagi użytkowników. Przydaje się również do zmniejszania poziomu lęku i depresji, które mogą wpływać na subiektywne samopoczucie. Był używany jako część leczenia wielu schorzeń, w tym:

 • Padaczka
 • Chrypka
 • Zatrzymanie płynów
 • Problemy seksualne
 • Reumatyzm

Uważa się również, że jest skuteczny w zapobieganiu skutkom choroby Alzheimera, demencji i kilku postaciom chorób psychicznych.

>>>>-50% Cena – Oficjalna Strona<<<<

JAKOŚĆ SKŁADNIKÓW BrainPlus IQ

BrainPlus IQ jest dostępny tylko za pośrednictwem ich własnej strony internetowej i nie jest sprzedawany przez zewnętrznych dystrybutorów. Struktura cen, którą podają na swojej stronie głównej, jest następująca:

Kliknij w baner tutaj na stronie i poznaj ofertę promocyjna.

OPINIE KLIENTÓW Brain Plus IQ

Jak dotąd recenzje BrainPlus IQ są bardzo pozytywne. Oto próbka odpowiedzi poprzednich klientów opublikowanych w innych niezależnych witrynach:

„Używam BrainPlus IQ od trzech tygodni i zauważyłem zauważalny wzrost wydajności w pracy. Jestem mądrzejszy, bardziej energiczny, a bycie w biurze jest znowu zabawą, a nie przeciąganiem.”

„W zeszłym tygodniu zaprosiłem BrainPlus IQ do pomocy w nauce do testu. Nie spałem i byłem skupiony podczas pracy i dostałem piątkę. Myślę, że to jest też ocena, którą muszę dać Brain Plus IQ.

„Od lat szukałem dobrej jakości pomocy umysłowej, a BrainPlus IQ jest pierwszym, który odkryłem, że faktycznie działa tak, jak mówią, że będzie. Moja pamięć jest lepsza niż przez lata i wykonuję więcej pracy niż kiedykolwiek wcześniej”.

Recenzje skupiają się głównie na korzyściach związanych z pamięcią, energią i nastrojem BrainPlus IQInne wspomniane tematy to to, że wydawało się, że użytkownicy myślą szybciej i jaśniej, a jeden z respondentów powiedział, że było to również pomocne w złagodzeniu ich depresji.

>>>>-50% Cena – Oficjalna Strona<<<<

jest dietetykiem z 14-letnim doświadczeniem w dziedzinie żywienia i 8-letnimi badaniami w dziedzinie nauk o zdrowiu, na temat których opublikowała liczne artykuły w indeksowanych czasopismach naukowych. Oprócz pracy w zakresie żywienia i badań prowadzi także recenzje leków i suplementów, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem w ocenie tych produktów. Obecnie pracuje jako Konsultant Żywieniowy, gdzie wykorzystuje swoją rozległą wiedzę i umiejętności, doradzając osobom i organizacjom, jak poprawić swoje zdrowie poprzez odżywianie.

2 komentarze do “BrainPlus IQ – Czy działa? Negatywne Opinie, Forum, Apteka, Cena, Gdzie Kupić”

Dodaj komentarz